LatviešuРусскийEnglish
Svetdiena, 05.07.2020
Andžs, Andžejs, Edīte, Esmeralda
Taustiņinstrumentu nodaļa

Visplašāk pārstāvētā mūsu skolā ir klavierspēles nodaļa. Katru gadu tajā mācās aptuveni 80 audzēkņu.
Mācību process, pateicoties skolotāju neatlaidībai, audzēkņiem tiek veidots ļoti radoši. Tā neatņemama sastāvdaļa ir muzicēšana koncertos. Izvēloties tēmu, ik gadu top kāds tematisks nodaļas audzēkņu koncerts, piem. Deja klaviermūzikā, Dzīvnieki ,P.Čaikovska klaviermūzikas cikls ,,Bērnu albūms", koncerts veltīts E. Grīga daiļradei. Šogad nodaļas koncerts būs veltīts G.F.Hendeļa, J.Haidna un F.Mendelsona-Bartoldi daiļradei, kas dod iespēju mazajiem un lielajiem pianistiem iepazīt gan dažāda stila un rakstura mūziku, gan izbaudīt spēles prieku klausītāju priekšā, jo mūziķa tapšana nav iedomājama bez koncertprakses.

Audzēkņi sevi var apliecināt arī republikas un starptautiskajos konkursos, kuros, pateicoties profesionālam audzēkņu un pedagogu kopdarbam, ir gūtas uzvaras gan Latvijā -Rīgā, Valmierā, Cēsīs, Koknesē, Saldū, Līvānos, Bauskā, Siguldā, gan Igaunijā-Starptautiskā Fr.Šopēna konkursā Narvā, Jauno pianistu, vijolnieku un čellistu konkursā Jaunais mūziķis Tallina-2009, gan Musicale de France Parīzē.

Kopš 2007.gada mums ir ļoti radoša sadarbība ar visām Jūrmalas MV reģionā iekļautajām mūzikas skolām, kas, kopīgi iestudējot P.Čaikovska klaviermūzikas ciklus Bērnu albūms un Gadalaiki, mūsu audzēkņiem deva iespēju muzicēt 11 mūzikas skolu koncertzālēs. Šogad, turpinot tradīciju, iestudējam R. Šūmaņa klavierdarbu ciklu Albūms jaunatnei.

Klavierspēles audzēkņi mācību procesā sevi iepazīst arī kā klavieru dueta vai kameransambļa dalībnieku un apgūst pirmās iemaņas pavadījuma spēlē. Kopēja radoša darbošanās vienmēr ir interesanta un māca ieklausīties. Arī ansambļa spēlē mazie mūziķi ir saņēmuši atzinības un godalgotas vietas konkursos.

Mazajiem solistiem ir iespēja apliecināt savas prasmes arī muzicējot kopā ar skolas kamerorķestri un doties neaizmirstamos koncertbraucienos gan Latvijā, gan ārpus tās! Uzsākot mācības, visiem audzēkņiem tiek dotas vienādas iespējas sevi apliecināt un attīstīt, un arī rezultāts ir atkarīgs no katra paša gribas, vēlēšanās un darba spējām. Mēs pedagogi esam gatavi palīdzēt!

Kopš 2008.gada rudens, mūsu skolā ir jauns Steinway&Sons koncertflīģelis, kas tika ieskandināts piedaloties gan mūsu skolas mazajiem pianistiem, gan 5.starptautiskā Jāz.Vītola pianistu konkursa laureātam Andrejam Osokinam. Brīnišķīgais instruments paver lielisku iespēju gan mūsu mazajiem un lielajiem pianistiem izkopt savas spējas klavierspēlē, gan dod iespēju aicināt pie sevis koncertēt jau atzinību ieguvušos mūziķus.