Vēsture

Vēsture

XX gs. sākums

Bolderājas Mūzikas un mākslas skola atrodas bijušajā Sapieru kazarmu kvartālā starp Gaigalas, Stūrmaņu un Gobas ielu.  Kvartāls būvēts 20.gs. sākumā (apmēram no 1902. līdz 1912.gadam). 1921.gadā uz Bolderāju pārcēlās no inženieru rotām un atsevišķās telegrāfa-telefona rotas saformētais Sapieru bataljons. Karavīri atjaunoja izpostītās kazarmas un iekārtoja šeit savu mītni. Ēkā tagadējā Mežrozīšu ielā 20 atradās Sapieru pulka štābs, namā Gaigalas ielā 13 – sapieru pulka instruktoru rota, Stūrmaņu ielā 31 – tagadējā Bolderājas Mūzikas un mākslas skolas ēkā – atradās sardze. Starp Mežrozīšu ielu, Stūrmaņu ielu 29 un 31  bija iekārtots Sapieru pulka parādes laukums. Arī PSRS laikā ēkas izmantoja armijas vajadzībām.

Foto: Skats uz skolas ēku no aizmugures 20. gs. sākumā. (No Bolderājas grupas arhīva.)

 

1989. - 1993. gads

Bolderājas Mūzikas un mākslas skolas vēsturi vislabāk raksturojis Dzintars Kļaviņš, viens no skolas dibinātājiem: "1989. gada pavasarī dzima ideja par bērnu mākslas skolas atvēršanu Bolderājā. Kultūras dzīves veidošanā, kur sākums ir bērnu mākslinieciskās izglītošanas nokārtojums, turpinājums - vecāku, pieaugušo sapratne un atbalsts, bet rezultāts - harmoniska, pašattīstīties spējīga gara dzīve, Latvijā ir uzkrāta krietna pieredze. Uz tās pamata tad arī piedāvājām Rīgas Kultūras pārvaldei un vietējai pašvaldībai savu projektu; tikām uzklausīti, saprasti, atbalstīti. Jau no 1989. gada 17. jūnija pirmie Bolderājas bērni, lāgā pat neaptverot, kas te notiks, stājās uzņemšanas komisijas priekšā. 1. septembrī skola sāka strādāt. Pēc gada ieguvām arī savu, glīti izremontētu un ar mūzikas instrumentiem apgādātu ēku Lielā ielā 29."  Sākotnēji, kamēr skolai savas telpas nebija, mācības notikušas gan bibliotēkas, gan 19. vidusskolas telpās, vēlāk, kad divstāvu koka namā māksliniekiem un mūziķiem kļuvis par šauru, vizuālo mākslu un horeogrāfiju mācīja bērnudārza telpās.

Foto: Bijusī skolas ēka Lielā iela 29.

 

No 1993. gada 

Ar 1993. gadu skola pārceļas uz jaunām telpām vēsturiskā ēkā Stūrmaņu ielā 31, kas 2013. gadā atzīmē savu 110 gadu jubileju. Līdz 2017. gadam skolā notiek triju mākslu mijiedarbība - mūzika, māksla un deja. Kad dejas programma pārtrauc savu darbību, vietā nāk jauna - Mūsdienu ritma mūzikas programma. 2014. gadā, sagaidot skolas 25 gadu jubileju, tiek izbūvēta skolas ērģeļklase, kurā uzstāda restaurētās ērģeles un darbu uzsāk arī šī mūzikas programma. Skolā visu gadu skatāmas audzēkņu darbu izstādes un regulāri notiek audzēkņu koncerti. Skolā labprāt koncertē arī jaunie mūziķi no citām Rīgas mūzikas skolām, notiek arī profesionālu mākslinieku darbu izstādes un meistarklases. Aktīvi noris projektu darbs - nozīmīgākie no tiem ir Bolderājas svētki un dalība ikgadējā vides objektu festivālā "Ziemassvētku egļu ceļš". 2019. gadā skolā visa gada garumā tika atzīmēta skolas 30 gadu jubileja, svētku kulminācijas brīdim norisinoties VEF Kultūras pilī. Šajā pasākumā koncertā piedalījās gan skolas audzēkņi un skolotāji, gan skolas absolventi un draugi. Bija skatāma plaša retrospektīva izstāde un notika meistarklase, kuras rezultātā tapa stilizēta Bolderājas ainava.

Foto: Tagadējā skolas ēka Stūrmaņu ielā 31.

 

 

Informējam, ka tīmekļa vietnē tiek izmantotas tehniskās sīkdatnes, lai identificētu tīmekļa vietnes lietotāju sesijas laikā. Lai uzzinātu vairāk par tīmekļa vietnē izmantotajām tehniskajām sīkdatnēm, lūdzam noklikšķināt uz linka “Sīkdatņu politika”. Noklikšķinot uz pogas “Sapratu”, jūs aizvērsiet brīdinājuma logu.Sapratu