Skolotāji

Sigita Kuzmina

Sigita Kuzmina

Sigita Kuzmina dzimusi Rēzeknē un jau agrā bērnībā mūzika bijusi ļoti tuva. Piedaloties  dažādos mūzikas konkursos un koncertos, bija liela vēlme apgūt arī kādu pūšaminstrumentu, tāpēc iestājusies J. Ivanova Rēzeknes mūzikas skolā pie pedagoga Haralda Baugas klarnetes spēles klasē. Paralēli mācībām dziedājusi vokālajos ansambļos, spēlējusi Rēzeknes novada un JIRMV pūtēju orķestrī, ar kuru iegūtas godalgas gan Latvijā, gan starptautiskā mērogā, dejojusi deju kolektīvā un aktīvi piedalījusies koncertdzīvē.

Turpinot iesākto mūzikas ceļu, 2012. gadā iestājusies J. Ivanova Rēzeknes mūzikas vidusskolā, pēc tās absolvēšanas uzsākusi studijas Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijā pie docenta Gunta Kuzmas un vēlāk arī pie lektora Mārtiņa Circeņa un docētājas Annas Gāganes. Zināšanas pilnveidojusi pie dažādiem klarnetes spēles meistariem - Karela Dohnala (Čehija), Roberta Valcela (ASV), Sergeja Eletskija (Krievija), Rimvidas Savickas (Lietuva), Harija Maki (Somija), Igora Františaka (Ostrava), Bjorna Nīmana (Oslo). Darbojusies dažādos kamermūzikas ansambļos un piedalījusies projektos ar kamerorķestri „Gaudeamus Orchestra”, Rēzeknes kamerorķestri, Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas orķestri u.c  Sigita strādā ne tikai par klarnetes spēles pedagogu, bet ir arī vokālo ansambļu mākslinieciskā vadītāja, ar degsmi piedalās dažādos mūzikas projektos un ir atvērta jauniem izaicinājumiem. Viņa uzskata, ka klarnete ir viens no tembrāli izteiksmīgākajiem instrumentiem un ne velti daudzi komponisti tieši klarnetei uztic visskaistākās melodijas.

Informējam, ka tīmekļa vietnē tiek izmantotas tehniskās sīkdatnes, lai identificētu tīmekļa vietnes lietotāju sesijas laikā. Lai uzzinātu vairāk par tīmekļa vietnē izmantotajām tehniskajām sīkdatnēm, lūdzam noklikšķināt uz linka “Sīkdatņu politika”. Noklikšķinot uz pogas “Sapratu”, jūs aizvērsiet brīdinājuma logu.Sapratu